8 نقطه از بدن که هرگز نباید عطر بزنید

Image
8 نقطه از بدن که هرگز نباید عطر بزنید

8 نقطه از بدن که هرگز نباید عطر بزنید

 

8 نقطه از بدن که هرگز نباید عطر بزنید

نقاطی از بدن که بطور معمول برای زدن عطر استفاده می شود مچ دستها، پشت گوش و گردن است که این نقاط به دلیل داشتن نبض، باعث پخش شدن اسانس عطر می شود. حال برخی افراد علاوه بر استفاده از عطر شروع به زدن عطر در همه نقاط بدن می کنند که گاها موجب ایجاد حساسیت های خفیف تا حتی شدید در افراد می شود. نکته لازم در استفاده از عطر این نیست که با زدن عطر و استفاده زیاد از آن، ماندگاری عطر بیشترشود بلکه دقت در انتخاب نوع عطر، که قبلا در مقاله همه چیز راجع به عطر به تفصیل در مورد آن توضیح داده ایم و همچنین نقاط استفاده درست، موجب ماندگاری بیشتر عطر خواهد شد. مادر این مقاله سعی داریم تا به معرفی هشت نقطه از بدن که هرگز نباید عطر بزنید، بپردازیم. برای خرید عطر مردانه و عطر زنانه، سری به مو تن رو بزنید.

۱. روی لباس عطر نزنید

اشتباهی که بسیاری انجام می دهند پاشیدن عطر روی لباس است، این موضوع علاوه بر اینکه موجب به جا ماندن عطر بر روی لباس و لک شدن می شود از پخش شدن عطر به طور مناسب هم جلوگیری می کند.

۲.روی موها

یکی از نقاطی که بوی عطر را بسیار خوب پخش می کنند موهاست چرا که رشته های مو اسانس عطر رابه خوبی منتشرمی کنند اما نکته اینجاست که الکل موجود در عطر،  موجب خشک شدن موها و آسیب به موها می شود. برای پیشگیری از این موضوع و اینکه گاهی اوقات و هنگام رفتن به مهمانی هایی که برایتان اهمیت زیادی دارد بهتر است عطر را بر روی مو برس بزنید و آن را در حالیکه به ریشه مو نرسد به موها بکشید. و یا اینکه از فاصله دور و کم بر روی موها بپاشید.

۳.قسمت بالایی لاله گوش

لاله گوش نقطه ای است که بوی عطر را به خوبی پخش می کند اما اگر این بخش از بدن خشک باشد حس سوزش بر روی پوست را خواهید داشت لذا برای جلوگیری از این امر بهتر است که مقداری مرطوب کننده را بر روی پوست بزنید.

۴.اطراف گردن

گردن جای بسیار خوبی برای زدن عطر است اما برای افرادیکه پوست حساس دارند این روش توصیه نمی شود چراکه باعث سوزش شدید پوست می شود. لذا در هنگام زدن عطر به این نکته حتما دقت کنید.

۵.درون آرنج ها

نقاط پالس قسمت هایی از بدن است که رگهای آن نزدیک به پوست است. این لکه ها گرما را به وجود می آورند، که باعث می شود عطر سریع تر پخش شود. مکان های معمولی برای عطر و بوی اسپریتس در زیر این دسته قرار می گیرند: گردن، مچ دست، پاره شدن. با این حال، در داخل آرنج نیز یک نقطه داغ برای رول کردن عطر است.

۶.درون ناف

کاربرد ناف بدن بجز اینکه برای سوراخ کردن و آویز استفاده می شود،محل مناسبی برای پخش شدن بوی عطر است اما نه در داخل حفره ناف. عطر را در نواحی اطراف ناف استفاده کنید و هرگز به طور مستقیم به ناف نزنید.

۷.پشت زانوها

منطقه نرم در پشت زانو یکی دیگر از نقاط پالس مناسب برای عطر است. در طول روز، هنگامی که پاهای خود را متصل می کنید و در اطراف حرکت می کنید، بویژه اگر شما لباس پوشیدید، عطر آن را می شکند. استفاده از عطر در این ناحیه از زانوها برای تابستان مناسب هستند “عقب زانو گرم تر و نرمتر است و بنابراین عطر و بوی قوی را جذب می کند.

۸.قفسه سینه

از پاشیدن عطر بر روی قفسه سینه جلوگیری کنید، چراکه موجب ایجاد حساسیت شدید می شود و برای تنفس هم مضر است.

ممکن است از این مطالب خوشتان بیاید

A PHP Error was encountered

Severity: Core Warning

Message: Module 'mcrypt' already loaded

Filename: Unknown

Line Number: 0

Backtrace: